1. knížka: V. Thomasová, P. Korky: Čarodějka Winnie (pro malé holky)

Sdílejte:

Když kupuji knížky pro naše děti, vybírám takové, co se líbí i mně. Děti rády poslouchají stejné pohádky stále dokola, takže když je knížka hloupá, začnu ji brzo nenávidět. Čarodějka Winnie naštěstí není ten případ. Zamilovala jsem si ji, hned jak mi poprvé padla do ruky. Našim dětem (dcera 4 roky, syn 7) jsem jí přečetla už asi pětkrát.čarodějka Winnie

Tahle nádherná kniha obsahuje šest příběhů o potrhlé čarodějce, které se velmi dobře čtou a jsou doprovázené poutavými ilustracemi přes celou stránku. Winnie si musí poradit s drakem, řeší problémy s cestováním, trápí ji zima (stejně jako teď nás), dokonce se jí pokazí její kouzelná hůlka. V další pohádce jí potrápí koberec a v poslední se s kocourkem podívá k moři.

Tahle správňácká čarodějka není zrovna krasavice, ani kdovíjaká kouzelnice, má každou chvíli nějaké trable, ale každá z pohádek má dobrý konec. Při čtení jejích příhod se děti pobaví rozhodně více než u pohádek plných princů a princezen, kde všichni nakonec umřou (říká se přece žili šťastně a spokojeně až do smrti ne?).

čarodějka winnie

Základní informace o knize:

  • Valerie Thomasová, Paul Korky: Čarodějka Winnie. Šest nejhezčích pohádek. Praha : Knižní klub, 2013, 160 s. ISBN: 978-80-242-4207-1

Pro koho je vhodná:

  • pro děti od 3 let (spíše pro holky předškolačky a malé školačky, menší kluci její čtení taky přežijou)

Co se mi na ní nejvíc líbilo:čarodějka winnie

  • krásné obrázky, snadno se čte, pohádka má super délku (vitální rodiče přečtou i 2 až 3, unavení zvládnou před spaním alespoň jednu)

 

 

Sdílejte:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *