O blogu

Sdílejte:

Tenhle blog jsem začala psát před třemi lety, když jsem byla s naší Annou na mateřské a syn František chodil do školky. V té době mě ještě nenapadlo, že bych mohla začít chodit do práce. Abych vyvíjela alespoň nějakou mozkovou aktivitu, začala jsem pravidelně psát.

Po čase se mi podařilo najít fajn práci na půl úvazku, do toho jsem znovu otěhotněla, přestavovali jsme dům, no samá legrace.

K dnešnímu dni 20. 12. 2015 naše domácnost čítá 5 členů a já jsem čerstvě na volné noze. Pořád miluju příjemná setkání s přáteli i dalšími lidmi, cestování, čtení, vaření, chvíle klidu s dětmi i bez nich. A pořád hledám cesty, jak se z toho všeho nezbláznit :)

DSC_0716

Sdílejte:

2 odpovědi na “O blogu”

  1. Super blog! Díky za něj. Momentálně jsem také na rodičovské dovolené a asi jako každá, to máme stejné..přemýšlím o návratu do práce na částečný úvazek, protože zjišťuji, že jsem občas mimo :-) jak jste to skloubila s rodičovstvím? Co manžel?Díky za odpověď. S pozdravem Lucka.

    1. V současné době jsem opět na mateřské se třetím dítětem. Do práce jsem mezi tím chodila skoro rok na částečný úvazek. Když jsem nastupovala synovi bylo pět a chodil do školky, dceři dva a půl a chodila do soukromé školičky na 3 dny v týdnu. Základní péči jsme tedy měli zajištěnu, ale musím říci, že bez manžela bych měla problém i s tím částečným úvazkem – kvůli dávání do školky a vyzvedávání. Pracovala jsem jako poradkyně pro jednu neziskovku a často vedla semináře, kde bylo potřeba abych byla v práci už po osmé, takže děti vodil děti do školky. Snažila jsem se je pak odpoledne vyzvedávat. Když byly nemocné, byl s nimi doma manžel, který je naštěstí na volné noze. O prázdninách jsem si domluvila práci z domova, naštěstí jsme neměli zrovna semináře.
      No abych to zkrátila – základní podmínkou úspěchu je mít zajištěno hlídání – určitě školku, jesle, chůvu, aj. I tak ale potřebujete ještě někoho, kdo se o děti postará když jsou nemocné, což bohužel nastává cca každý třetí týden :) Když nemůžou babičky, manžel, tak pak chůvu. Problém je, že při současné situaci ve školkách pak často za hlídání dětí dáte pomalu to, co vyděláte.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *