Had s koněm prý moc nejde dohromady…

Sdílejte:

… jsem se dočetla na webu o čínských znameních. Tak to jsme teda docela v pytli, datum narození už změnit nemůžeme :(

„Každý z nich očekává od života úplně něco jiného. Příliš dobře se nechápou a ani jednoho z nich případný vztah neuspokojuje.“

„Mírně egocentrický Kůň je pořád v pohybu a Hadovi to jde pěkně na nervy. Aby manželství mohlo fungovat, museli by oba hodně obětovat.“

To je zvláštní, že okolo nás už jsou všichni rozvedení a my si na stará kolena (táhne nám na 40) pořídili ze samé lásky dalšího potomka.

Jak jsem přišla na ta čínská znamení?

Horoskopy (teda ne ty v novinách) mě vždycky přitahovaly a líbilo se mi sledovat, jak ty charakteristiky znamení sedí na lidi, co znám. Čínský se mi líbí víc, protože jsem v něm kůň a to není tak trapný jako Panna.

Poznámka stranou: No představte si, když máte obchodní schůzku a na konci se vás klient zeptá, co jste za znamení. Tak co byste asi raději řekli?

Ale zase zpátky ke Koni a Hadovi – dnes jsem procházela s manželem okolo Veletržního paláce, před kterým je vystaveno 12 bronzových hlav zvířat zvěrokruhu od čínského umělce Aj Wej-weje. Jsou opravdu fascinující – Wej-wej do nich dokázal vtisknout charakteristické vlastnosti znamení, často jiná než my jim přisuzujeme.

Petrův Had vůbec nevypadal slizce a zákeřně, ale spíš moudře. Můj Kůň byl teda první pohled pěkně splašený. Úplně jako já.

 

Nemohu si odpustit charakteristiku mého znamení (podle http://cinsky-horoskop.najdise.cz/kun):

Kůň má dobrý vkus a je mnohostranný. Miluje přehlídky, koncerty a společenské i sportovní podniky. Stejně jako na dostizích i v životě snadno zdolává většinu překážek anebo je velmi obratně a nepozorovaně obchází. Kůň dovede všestranně lichotit a získávat tak přívržence a obdivovatele. Umí zajímavě hovořit o všem možném a je tím sympatický, je rozený řečník.

V politice má Kůň často úspěch, neboť umí vést a ovlivňovat davy. Ví předem, co lidé chtějí slyšet a říkat, neboť se na to dokáže pilně připravit. Kůň je spíše obratný než inteligentní, ale právě proto, že to ví, snaží se navenek vystupovat o to jistěji. Je velmi horkokrevný, vášnivý, ctižádostivý a egoistický. Lehce ztrácí trpělivost. Jedná směle, nedá na rady druhých lidí. Kdo mu stojí v cestě, toho prostě ušlape. Tím se často připravuje o ovoce svého mnohostranného talentu a to někdy v celém svém okolí, takže ztrácí přívržence a obdivovatele i dobré spolupracovníky.

Kůň je velmi pilný a umí zacházet s penězi. Je ale nestálý a mnohdy zanedbává, co již jednou sám začal. Ale brzy začne se stejnou chytrostí znovu. Je úspěšný v každém povolání, kde má co činit s lidmi a není odkázán sám na sebe. Druzí, pokud je nekope, na něj pracují obětavě. Žena narozená ve znamení Koně, zvláště obdařená hezkou tváří a postavou, dokáže uplatňováním svých vlastností dosáhnout téměř všech cílů, jež si vytyčí.

Pro lásku Kůň obětuje vše. Zamilovaný je tak vášnivý, že zapomene na celý svět, povolání i rodinu, kterou při tom trestuhodně zanedbává. Proto tak často selhává v životě přes všechny své ostatní kvality.

Ach jo, je to fakt přesný.

Sdílejte:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *