Není už té emancipace trochu moc?

Sdílejte:

Tak se mi milé dámy (a pánové) zdá, že už jsme to možná s tou emancipací drobet přehnali. Muži  už dávno neloví ženy, ale je to právě naopak (asi nás nebaví čekat, než nás někdo milostivě uloví). Chlapi zaplňují dětská hřiště a v hospodě se víc než o autech baví o oblíbených značkách dětských plen.

Kdo myslíte, že má dnes na starosti výběr nového auta či opravy domu?

Nevím jak kde, ale u nás já. Manžel má vyrážku z jednání s úřady, projektanty a stavebními firmami. Jako správný kreativec, na takové přízemní věci nemá zrovna buňky. A tak zatímco po večer kreslí svoje grafiky a píše příspěvky na své blogy, já čtu odborné články o zateplení, parametrech moderních oken a sleduji diskuse o rekuperaci. Přes den pak čile komunikuji s úřady, naším architektem a honím stavební firmy, aby mi konečně poslali cenové nabídky na rekonstrukci našeho domu.

S autem je to podobné. To první (naši milovanou Škodu Fabia) jsme vybírali ještě spolu, za vydatné podpory mého bratra. V současné době bychom potřebovali nějaké pěkné MPV, kam by se vešly vedle sebe tři dětské sedačky, takže mám další program na dlouhé podzimní večery. Čtu diskuse, recenze v on-line motoristických magazínech, srovnávám výsledky spolehlivosti automobilů a projíždím inzeráty na tipcars. Trochu se stydím to přiznat, ale baví mě to skoro stejně jako šmejdit po obchodech s botama :) Jenom v autosalonech budíme trošku pozdvižení.

To se takhle dealer zeptal manžela, jaká by byla naše představa o novém voze. Zatímco manžel přemýšlel nejspíš o tom, kam by se mu dobře nakládalo jeho kolo, já jsem vychrlila na pána model, pohon, motorizaci, výkon a další parametry….  Zdálo se mi, že jsem v jeho tváři zahlédla lehce ironický úsměšek, ale jako správný profesionál honem nasadil „poker face“ a nabídl mi, že se tedy můžeme pustit do konfigurace vozu.

Samozřejmě, že ve finále rozhodujeme s manželem společně, ale jeho nebaví to slídění, komunikace a tak dále. To už se raději věnuje vaření skvělých pokrmů či dětem –  zvlášť pokud si může popíjet kafíčko na zahradě, zatímco se ony hrabou v bahně. Občas se uvolí něco vybírat sám, pokud jde o výpočetní techniku, knihy či něco na kolo, tomu se pak věnuje na 300 %.

Máme na to takové pořekadlo: manžel peníze vydělává, a já je utrácím. Jen pozor holky na to, když tohle chlap řekne. Nemusí tím nutně myslet hadříky a šminky, ale kompletní nákupy a zařizování včetně auta, domu či bytu, což už taková legrace není. To už pak ženuškám na nějaké běhání po obchodech ani nezbývá energie.

Sdílejte:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *