Národní technické muzeum nás zklamalo

Sdílejte:

V první únorový pátek jsem s dětmi navštívila Národní technické muzeum na Letné, které bylo nedávno otevřeno po náročné rekonstrukci. Těšila jsem se, že bude konečně nabízet něco jiného než pouhou přehlídku exponátů, a konečně si také přijdou na své i děti, které nakonec patří mezi početné návštěvníky muzea. Byla jsem však hodně zklamaná, zvlášť při ceně vstupného 170 korun za dospělého (rodinné vstupné je výhodnější).

Asi nejzajímavější nám připadala stálá expozice v sále dopravy (lokomotivy, kola, automobily), nicméně i tady pro děti bylo nejzajímavější ochozy se schodišti ve 4. patrech okolo sálu. S tím však člověk nevystačí celý den. I další výstavy působily spíše jako sbírka harampádí z půdy, bez toho, aby si člověk odnesl nějaké poučení z toho, jak co funguje. Kdo má dnes čas stát u každé vitríny a číst si popisky na celou stránku napsané navíc technickým jazykem, náročným i pro dospělého  natož pro děti?

Děti byly docela otrávené z toho, že si nemohly skoro na nic sáhnout a vyzkoušet si – v dopravním sále mohly do jedné lokomotivy, ve 3. patře si sednout na policejní motocykl, pak si mohly hrát s merkurem, ale to bylo asi tak všechno. Přišlo mi to trochu málo, na tak velké muzeum.

Co se týče dalšího zázemí, šatny a skříňky u vchodu byly postačující, ale kavárna naprostá katastrofa. Ceny ne zrovna přívětivé, jídlo spíše fastfood plus nějaká česká klasika uvařená dost nechutným způsobem. Stolů zoufale málo, navíc velmi malých, takže téměř nebylo možné se v klidu najíst. Nejhorší však byla obsluha, která nejenže vůbec nezvládala, ale byla navíc velmi nepříjemná.

Děti si to nakonec docela užily, protože jim stačí ke štěstí málo. Mě však není jasné, proč někdo investuje šílené peníze do opravy muzea, a pak není schopen vytvořit nějakou moderní koncepci, která by přilákala návštěvníky nejen na jedinou návštěvu.

Sdílejte:

2 odpovědi na “Národní technické muzeum nás zklamalo”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *