2. knížka: Hana Michopulu: Recepty z farmářského trhu I. a II. (pro milovníky farmářských trhů i zahrádkáře)

Sdílejte:

Jako každou sobotu jsem také dnes přivlekla z místního trhu tašku na kolečkách, plnou zeleniny a ovoce. Dříve bych se zbytek týdne trápila, co ze všech těch mrkví, kapust, červených řep a pórků budu vařit. Chtěla jsem něco snadného, rychlého a přitom dobrého, co by chutnalo nejen mně, ale i ostatním členům rodiny.michopulu recepty z trhu

Naštěstí před třemi lety vydala Hana Michopulu kuchařku Recepty z farmářského trhu zaměřenou na podzimní a zimní období, o dva roky později přidala druhý díl, který je skvělým pomocníkem při vaření během jara a léta. Základní surovinou jejích receptů je vždy nějaký druh sezónní zeleniny, ovoce či bylinky. Dalšími přísadami jsou pak běžné suroviny, které obvykle míváme doma nebo bez problému nakoupíme v místním obchodě.michopulu obsah

Moc se mi líbí, že obsah/rejstřík kuchařky je uspořádán podle hlavních surovin jednotlivých receptů (tj. určitý druh zeleniny, ovoce..). Lépe to vyhovuje mému stylu vaření – spíše vařím podle toho, co jsem nakoupila, než abych nakupovala podle toho, co chci vařit. Podle jednoduchých a názorných pracovních postupů je možné připravit snídaně, hlavní jídla, dezerty, saláty a další dobroty. Nechybí užitečné tipy pro nákup, uchování i zpracování jednotlivých druhů ovoce a zeleniny.

michopulu recept

Některé recepty jsou obohaceny i o obrázky hotových jídel, zde bych ocenila, kdyby byly součástí každého receptu. Co se týče grafického zpracování, různé textury a vzorky pod textem sice působí dobře při prohlížení knihy, při čtení a vaření jsou však spíše rušivé, protože zhoršují čitelnost textu.

Možná si řeknete, že tyhle knížky už jsou trošku „provařené“, ale copak můžete někomu doporučit kuchařku, aniž byste podle ní už něco uvařili?

Zatím jsem zdaleka nestihla vyčerpat celou zásobárnu receptů, nicméně kuchařka patří mezi mé nejoblíbenější. Ocenila jsem zejména návody na přípravu pokrmů z luštěnin, kořenové zeleniny a výborných polévek. Co nám zachutnalo nejvíce? Děti milují mrkvové mufiny, manžel salát coleslaw a já cokoliv z fenyklu. Naposledy mě nadchla korma z lilků a mrkvové kari.

Základní informace o knize:

  • Hana Michopulu: Recepty z farmářského trhu 1. díl podzim-zima (jak snadno a skvěle vařit z českých sezónních surovin). Praha : Zpátky domů. 2011. 250 s.
  • Hana Michopulu: Recepty z farmářského trhu 2. díl jaro-léto. (100 + 3 recepty, jak získat co nejvíc chuti a požitku z plodů českého léta). Praha : Zpátky domů. 2013 . 280 s.

Více info na: http://www.michopulu.cz/cz/knihy/

Pro koho je kniha vhodná:

  • pro milovníky farmářských trhů i zahrádkáře, kteří hledají inspiraci na zpracování domácích výpěstků,
  • i pro ty, co prostě jen chtějí vařit podle sezóny.

Co se mi na knize nejvíce líbilo:

  • obsahuje originální recepty na zpracování obvyklých surovin,
  • pracovní postupy jsou jednoduché, názorné a většinou časově nenáročné,
  • jídla připravovaná podle této kuchařky se zatím vždy povedla a moc nám chutnala.
Sdílejte:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *