Fáák jooo? nebo Fuck you?

Sdílejte:

Učím se anglicky od svých čtrnácti let a stále jsem lehce nad nebo pod „intermediate“. Za posledních dvacet let jsem už asi pětkrát začala, dostala se na nějakou úroveň, a pak zase hezky všechno pozapomněla. Následně zase začala znova, znova a znova. Občas je mi líto, že moje paměť nefunguje jako ta počítačová, a to co se do ní jednou nasype, nejde stejně snadno vysypat a použít.anglictina

Na druhou stranu bych určitě nezažila tolik legrace a trapasů, které nastanou právě u angličtiny velmi snadno. Má spoustu slovíček, které podobně znějí, ale znamenají něco jiného, slova se vyslovují úplně jinak než se píšou, to co známe z češtiny má v angličtině úplně jiný význam.

Když jsem pracovala v Řecku jako delegátka, sháněla jsem pro jednu paní zubaře, protože jí chytil moudrák. Tak jsem neváhala a majiteli hotelu chtěla říct: „Do you know some dentist? One woman has problem with her tits.“ Chlapík se řehtal dva dny.

Člověk taky musí být opatrný, když říká slova, jejichž význam přesně nezná. Milovala jsem písničky od Nirvány a v klubu plném nadržených kluků jsem poskakovala a ječela Rape me, rape me, rape me my friend…. Když jsem se pak dozvěděla překlad, tak už jsem tam nikdy nešla.

Další dobrý kousek se mi povedl s manželovou šéfovou z jižní Afriky. Snažila jsem se být vtipná a familierní, a tak jsem jí vyprávěla: „When I was a child the other children made a fun of me because of my big ears“. Ona bohužel slyšela „….because of my big ass“. Naštěstí jsme se viděly poprvé a naposledy.

Pak jsme se ještě nedávno dozvěděli, že oblíbené pití našich dětí má velmi hodnotný obsah podle nápisu „No preservatives“. Tak tam bychom je skutečně nehledali :o)

Pozn. pro ty co neovládají angličtinu:


V Řecku jsem se zeptala: Neznáte zubaře? Jedna paní má problémy se svýma kozama.
V klubu jsem žádala chlapce, aby mě znásilnili.
Manželově šéfce jsem řekla, že jsem měla velkou prdel (místo uši).
Dětský nápoj neobsahuje ani konzervanty ani prezervativy (anglicky condom).

Sdílejte:

4 odpovědi na “Fáák jooo? nebo Fuck you?”

  1. Ahoj Lucie. Já jednou v Německu řekl kamarádce u bazénu: „Katrin, du bist nackt, ich muss Dich abreiben!“ Učím se německy od svých třinácti na školách, ale nejvíc jsem se naučil mluvit v Německu, kam jsem také jezdil na štafetové běhy napříč Evropou a taky na závody (půlmaraton, maraton, běh do vrchu aj.)
    Nakonec jsem to s Katrin urovnal, ona nebyla nahá, ona byla jenom mokrá (nass). Němčinu si musím zopáknout a v angličtině trošku pokročit. Líbí se mi Tvoje běžecké nadšení a přeji Ti, aby vydrželo co nejdéle. Já začal s běháním skoro v osmnácti a běhám už třicet let. Mám za sebou přes pět set závodů od 60m až po maraton. Třeba v roce 2004 jsem běžel v Praze půlmaraton 1:21:43, maraton 2:59:49 a Běchovice 38:00. Byl to zážitek, běžet při maratonu přes Karlův most. A těch lidí, co tam se mnou běželo, byla to jako lavina, která Tě chce smést, ale když je forma, tak je to naopak…U nás v Karlových Varech se 25.května poběží půlmaraton, ale nevím, zda stihnu naběhat nějaké objemy. Zápolím se svalovým zraněním ve stehně, které jsem si přivodil v posledním listopadovém krosu.(potrhané snopky). Ale už se na to běhání těším. Pravdou je, že v posledním roce běžecký trénink více kombinuji s kolem a v létě s plaváním. Mimochodem, pobavily mě i Tvé články o návštěvě sauny a běhání naboso, pohled na příšerně černá chodidla. Knihu Zrozeni k běhu jsem nikdy nečetl, myslím si, že jsme spíš zrozeni k chůzi, od těch dob, co se vyvinul člověk vzpřímený (Homo erectus). Že bych zahodil boty do popelnice, po tom také netoužím, ale občas se rád proběhnu bos, jako zpestření tréninku, nebo po závodech na hřišti. Máš dobré spisovatelské vlohy. Přeju Ti, aby vyšlo co nejvíc letošních předsevzetí a když budeš chtít poradit s běháním, tak se ozvi. Termínovka běhů KV kraje: aces@volny.cz, jinak http://www.karlovarskypulmaraton.cz.

    1. Doufám, že zase nějaké články o běhání doplním. I když nyní možná spíš o plavání. Našla jsem si trenérku pro zdokonalení plaveckého stylu prsa a naučení se stylu kraul. Pokroky už jsou, ale ty litry a litry vypité vody :(

  2. Nový TV seriál o běhání „TEMPO“ startuje v úterý 12. března v 16:30 na programu ČT Sport a bude mít celkem 24 dílů po 15 minutách, to je přesně 6 hodin televizního vysílání o běhání. Reagujeme tak na nový celospolečenský fenomén a přinášíme unikátní pořad, který je určen jak začínajícím běžcům, tak i lidem, kteří již pravidelně běhají.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *