Sportem ku zdraví nebo k trvalé invaliditě?

Sdílejte:

V mém případě to bude asi spíše ta invalidita. Sedím tu s nachlazením, bolavým uchem, namoženými zády (lehce i lýtkovými svaly a achilovkou), ošklivě ukopnutým palcem a sklenkou červeného vína jako anestetikem (chutná líp než Ibalgin 400). Všechny neduhy a zranění jsem si pořídila během několika dní díky mému čerstvému nadšení pro sport.sport

Ještě poměrně nedávno jsem se považovala spíše za intelektuální typ a sportu jsem se vyhýbala jako čert kříži. Částečně proto, že mi nic moc nešlo a nebavilo, částečně i zásluhou našeho vzdělávacího systému, který ve mě zadupal doutnající jiskřičky nadšení pro jakékoliv tělovýchovné aktivity (viz Také jste měli trojku z výchovy?). A právě přísloví „Sportem k trvalé invaliditě“ jsem měla jako životní krédo.

Postupem času jsem nicméně vzala na milost kolo a v poslední době hlavně běhání a plavání, abych trochu ventilovala přetlak způsobený péčí o mé dva malé rošťáky. Funguje to na mě docela dobře, protože se při těchto fyzických aktivitách zpravidla tak vysílím, že mi na ječení zbývá  zoufale málo energie (viz Běhání).

Teď se ale bohužel ukázalo, že na každém šprochu pravdy trochu:

  • Kvůli ledové vodě v mém oblíbeném bazénu se slanou vodou jsem pěkně nastydla a teď mě ještě rozbolelo ucho.
  • Záda jsem si zlikvidovala při ranním běhu s dcerou v náručí do školky, abychom zase nepřišly poslední jako obvykle (na zádech jsem ještě táhla batoh se 3 zástěrkami a obrovskou panenou).
  • Palec a nohy utrpěly při ranním bosém běhu lesem – tak to dopadá, když někdo bere moc vážně beletrii (viz Podle McDougalla jsme všichni zrozeni k běhu).

Sakra, ale stálo to za to. V bazénu si už připadám jako rybka a ne jak kotva. Dcera se chechtala jako blázen a stihly jsme to. A běhání bez bot? To je prostě fantazie, tedy když není tolik žaludů na zemi a zrádných kořenů.

Sdílejte:

2 odpovědi na “Sportem ku zdraví nebo k trvalé invaliditě?”

  1. Jakoze intelektualka (ikdyzs ukopnutym palcem) si pamatuj, ze Achilovka je s mekkym „I“. Achilles byl tez s mekkym…patou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *