Jak dostat malý smažáky od digitechniky a přimět je číst?

Sdílejte:

Náš osmiletý syn je nadšený čtenář, ale poslední dobou knížky dost zanedbával kvůli smažení her na mobilu. Samozřejmě kraluje Minecraft, jak jinak. Už jsem si zoufala, že je se čtením amen, ale pak jsme v knihovně narazili na skvělou knížku o Minecraftu a stal se zázrak! Fanouš si sám četl každý večer před spaním a v závěru jsme ho museli utrhnout až o půl jedenácté v noci!Zajatci minecraftu

O čem je řeč?
O knížce Zajatci Minecraftu od Petra Heteši. Celý příběh je založený na dobrodružné cestě dvou kluků a jedné holky do hry Minecraf, kam se náhodou dostanou po velké bouřce. Než se jim podaří zase dostat ven, potýkají se se všemi různým obludnými a zmutovanými postavami ze hry – od Endermanů, přes pavouky a skeletony až po draka z Endu.

Na počítačové hry moc nejsem a většinou jsem byla úplně mimo, když mi Fanouš líčil nejnovější špeky, na které zrovna přišel. Knížka je však opravdu dobře napsaná, příběh je napínavý a hodně atraktivní nejen pro malý kluky. Když jsem z ní občas synovi četla, bavila jsem se i já.

Chystáme se i na pokračování, ale to už prý není ono.

Petr Heteša: Zajatci Minecraftu. Computer Press 2014. ISBN  978-80-264-0418-7

Pro koho je knížka vhodná: píšou tam asi od 9, osmiletému se líbila, pro mladší už by to nebylo (max tak 12 – 13 let)

Sdílejte:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *