Jak řídit stavbu aneb zábava pro těhotné maminky s minimálně dvěma dalšími dětmi

Sdílejte:

Jak je naším dobrým zvykem, v době očekávání potomků se zpravidla věnujeme úpravám našeho obydlí. Při prvním těhotenství jsem „pouze“ z dlouhé chvíle šroubovala nábytek z Ikea, přitom druhém jsem zařizovala koupi domu, drobné úpravy a stěhování. Při třetím už jsme se nebáli pustit do rekonstrukce, která zabere několik měsíců.

Stavba
Matka stavbyvedoucí

Mohla bych dělat drahoty a tvářit se, jak mě to otravuje, ale vlastně si to užívám. Tedy kromě několika momentů, kdy se nemohou shodnout náš projektant a stavitel (popř. ještě stavební dozor), a pak když nám přicházejí rozpočty, vyúčtování a faktury. To se pak musím uklidnit kouskem čokolády (na alkohol to v mém stavu není).

Jednání se všemi zúčastněnými pány většinou bývá v poklidu. Přede mnou nemají potřebu si tak honit ego, navíc se možná bojí mě příliš rozrušovat, abych náhodou nezačala předčasně rodit. Jenom se teď před návštěvou našeho rozkopaného domu raději chodím alespoň třikrát vyčůrat. Naposledy když jsem si došla na stavbě, tak jsem pak měla hrůzu z toho, kam to vlastně odteklo. Některé stupačky už byly uříznuté a jen tak v přízemí domu čouhaly do vzduchu.

Děti by nejraději na staveniště chodily místo na hřiště, protože je tam pěkný svinčík a spousta zajímavých pokladů. Syn byl natolik okouzlen kusem starého kabelu, že bez něj ze stavby vůbec nechtěl odejít. Manžel mu musel alespoň jeden drátek ukroutit, on na oplátku musel slíbit, že s ním nebude chodit do postele.

Ratolesti také zpestřují mé veledůležité koordinační telefonáty. Jenom dnes dcera uprostřed mého telefonátu s projektantem začala ječet: „Jdu čůůláát!“, po chvíli: „Už jsem se vykakalááááá….“ Když jsem se jí pak s telefonem na rameni snažila nějak nenápadně utřít zadek začala velmi hlasitě vykládat, jak udělala hodně bobečků (asi i pro pana projektanta jeden).

Speciální zážitky představují návštěvy vzorkových prodejen. Děti většinou pobíhají mezi vystavenými vzorky a křičí, co se jim všechno zalíbilo. Velký úspěch u nich mělo koupelnové studio, kde strčily hlavu snad do každé záchodové mísy a předváděly zvracení. To pak tiše závidím mladým párům, kteří tam přijedou s nemluvňaty, která jsou pacifikována v autosedačce a nemůžou předvádět takové divadlo. Já alespoň v této fázi nemusím řešit kojení či přebalování.

Takže milé dámy, jestli se doma nudíte, vybodněte se na serfování po netu a chatování s kámoškama! Tohle je ta nejlepší zábava, rozvíjející tělo i ducha!

Sdílejte:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *