Jak si vybírám a pořizuji knížky na čtení?

Sdílejte:

Dětem čteme každý večer před spaním, a to většinou ze dvou knížek. Synovi je už sedm let, takže má už trochu jiný vkus než naše čtyřletá dcera. Jen občas máme štěstí, že se knížka líbí oběma a stačí jen jedna dávka čtení. Knížky pro děti máme vždy v papírové podobě, vybíráme většinou v místní knihovně nebo čteme ty, co jsme dostali jako dárek.

Sama pro sebe si většinou obstarávám knihy od manžela, který má na čtení trochu více času než já. Oba máme rádi dobré sci-fi a fantasy knížky, detektivky, odborné knížky, sem tam nějakou o osobním rozvoji. Oba pak hledáme inspiraci hlavně na sociálních sítích, u kamarádů,  v recenzích v Reflexu, popřípadě v databázích knih (http://www.databazeknih.cz – knihy v češtině, http://www.goodreads.com – knihy v angličtině), kde si často vybíráme na základě referencí ostatních čtenářů.

Většinu knížek dnes nakupujeme v elektronické podobě, jen v některých případech papírovou. V poslední době využíváme hodně www.palmknihy.cz (pro knihy v češtině) a www.amazon.com (pro knihy v angličtině), popřípadě nákup přímo u nakladatele.

Sdílejte:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *