První pokus o podcast

Sdílejte:

První pokus proběhl a všechno bylo jinak, než jsem čekala

Nejvíc jsem se bála techniky, což zas takový problém nebyl a nejméně samotného rozhovoru, což zas taková sranda nebyla. Pak ještě řada detailů, které jsem původně neřešila, jako místo, klid na nahrávání,….

Mým prvním pokusným králíkem byla Ivana (díky ti drahá), se kterou už jsme si jednou povídala a vzniklo z toho asi 17 hustě popsaných stran. Když jsem se je pak asi 3 dny snažila přetvořit do rozhovoru dospěla jsem k tomu, že snad podcast nebo video musí být méně pracné. Hahaha…..

Nainstalovala jsem si Audacity, pořídila malé klopové mikrofony (díky za konzultaci Dan Trzil ) a začala zkoušet nahrávání. Naštěstí na Youtube bylo dost tutoriálů pro začátečníky, takže jsem zvládla zapnout nahrávání a vypnout.

Ráno jsem vykopla děti do školy, ještě jednou prošla otázky, vyzvedla Ivču s mrňousem. Jenda byl unavenej po plavání, tak jsme si myslely, že si dá brzo šlofíka. Brzo trvalo asi půl hodiny:)

No neva, aspoň jsme připravily techniku, udělaly malou zkoušku („tady orel“) a připravily prostředí. Ivanku jsem usadila na houpací křeslo, obložila polštářema pro lepší akustiku. Malej pomalu odpadnul a my si daly sklenku vína, anžto jsme zjistily, že se překvapivě dost stydíme (kdo nás zná, tak ví, proč překvapivě – ani jedna z nás normálně nezavře pusu).

Začalo to dobře, mluvily jsme hezky plynule, no dobře, dost jsme se tlemily, možná nervozitou, možná kvůli vínu.
3 minuta Jéňa zakňučel,naštěstí znova usnul
21 minuta hučí nám kávovar
30 minuta Ivča potřebuje smrkat
37 minuta zaškobrtla jsem se
39 minuta znova jsem se sekla
40 minuta blbá otázka
41 minuta znova jsem se sekla
42 blbá otázka
1 h 03 min Jéňa se budí a je naštvanej
1 h 05 přichází dcera s kamarádkou (mamíí jsem domaaa), hurá, tak je využijeme jako chůvu pro Jendu a stěhujeme se do dětského pokoje, děti jsou slyšet na pozadí záznamu
1 h 09 min Jéňa opět přichází s holkama za námi, Jéňa povídá, holkám jsem rukama nohama ukazovala, že mají být potichu
1 h 14 min vzdáváme to, Jenda prchá, honíme ho po domě, příchází Václavek junior (mamííí jsem domáá)
no dobře, rozloučení s hostem nahraju později 

Sdílejte:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *