Slaměná vdova bez střechy nad hlavou

Sdílejte:

Jak se tak stane, že se žena z dobré rodiny s vysokoškolským diplomem ocitne bez střechy nad hlavou, opuštěna manželem i dítky?

Začalo to úplně nevinně koupí 10 let starého domu. Domek se nám při koupi jevil velmi zachovalý, skoro nepoužitý, v dobré technické kondici. Jenom z balkónku mu trochu opadávala omítka a chyběla mu garáž. To jsme s manželem neviděli jako zásadní problém. Podle referencí našich příbuzných a známých to měla být otázka pár set tisíc, což jsme byli schopní naškudlit i při dvou dětech, věčně hladové mé osoby i hypotéce.

Viděli jsme vše naprosto jasně, balkónek necháme odstranit, garáž přilepíme na domek. Jak šel čas přišly nové nápady:

  1. Garáž s koupelničkou – líbila se nám myšlenka, že bychom mohli hned ze zahrady chodit na wc, případně si dát sprchu. Koupelna měla být také dostupná z pokoje pro hosty (budoucí pracovny) v domě.
  2. Garáž bez koupelničky a kuchyň na jih – zjistili jsme že hostinský pokoj je hnusná studená nora. Proto by bylo dobré ho využít jinak, např. tam vybourat větší okénko na jih, zrušit dělící příčku od obýváku a garáž nechat bez koupelničky.
  3. Místo garáže garážové stání u domu – kuchyň se nám stále líbí v jižní variantě, ale vzdáváme garáž. Nelíbilo se mi, že dům s přilehlou garáží vypadal jako stodola (i bez té garáže tak trochu působí), a také nás odrazovaly náklady.
  4. Místo garážového stání u domu garážové stání před domem – zjistili jsme, že garážové stání u domu je stále nákladné a navíc zabírá zbytečně moc naší už tak malé zahrady.

A kde se tam vzala ta střecha? Po první zimě jsme přišli na to, že máme špatnou izolační folii ve střeše (hlavně se mě neptejte jakou), a tak se na půdě kondenzuje vlhkost. Druhou zimu se už objevil v koupelně na stropě mokrý flek a plíseň. Takže teď místo stavby stání a přestavby kuchyně opravujeme střechu. Chlapíci dnes ráno přijeli a zůstaly jen trámy. Manžela jsem odeslala s dětmi na venkov k babičce, aby se na tu hrůzu nemuseli dívat.

Náš soused kroutil hlavou: „Tuhle vaše sousedka má střechu z 30. let a stále je jako nová.“

Takže až budete kupovat nějaký „pěkný, zachovalý“ domek, nekoukejte do kuchyně, ale na půdu:o)

Sdílejte:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *